Sixtina 30

Tiina Jantson töötas palju aastaid professionaalse mannekeenina Tallinna Moemajas. “Silueti” lehekülgedelt võis tema fotosid tihtipeale imetleda ja paljud moedemonstratsioonid viisid esinemistega kõikidesse Eesti linnadesse, suurtele Venemaa avarustele ja mitmetesse välisriikidessegi.
30 aastat tagasi otsustas ta asutada oma Modellikooli, mis tänaseni SIXTINA nime kannab ja edukalt noortele naiselikkuse saladusi õpetab. See oli esimene taoline kool mitte ainult Eestis, vaid ka Nõukogude Liidus. Kogemusi omandama tuldi tema juurde nii Moskvast, Peterburist kui ka Baltimaadest. Kogu esteetikakooli programm oli täiesti originaalne ja tema poolt koostatud, mida hiljem juba paljud kohalikud stuudiod ka kasutama hakkasid. Aastate jooksul on sellest koolist läbi käinud palju tuhandeid õpilasi, kellest nii mõnigi Eesti kuulsuste hulka jõudnud.
Tänaseni veel on meil võimalus vahel näha Tiina Jantsonit daamidele mõeldud moodi näitamas, kuid põhiliselt siiski moeetendusi lavastamas ja noori modelle välja õpetamas.
Eesti Missivõistluste “Emana” korraldab ta palju iludusvõistlusi ja samas õpetab ka tulevastele Missidele, kuidas ennast maailmavõistlusteks valmis seada.
Nendele kursustele ootame mitte ainult neid, kes tahavad modelliks või missiks saada, vaid ka neid, kel tahtmine endale kogu eluks vajalikke naiselikkuse saladusi omandada.